Otwarcie sezonu turystycznego z płockimi policjantami

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku uczestniczyli w otwarciu sezonu turystycznego, zorganizowanego przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną. Piknik rodzinny odbył się na Placu Starego Rynku i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.

22 kwietnia 2023 roku płoccy mundurowi z Rewiru Dzielnicowych oraz Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii na terenie Starego Rynku w Płocku spotkali się z mieszkańcami miasta w trakcie pikniku rodzinnego. Podczas imprezy plenerowej można było zapoznać się ze specyfiką służby w Policji i uzyskać informacje o naborze. Dzielnicowi wykorzystali kontakt z mieszkańcami promując program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda. Odpowiadali na liczne pytania mieszkańców miasta. Dzieci mogły przymierzyć kamizelkę kuloodporną, policyjny hełm. Dużą radość sprawiała najmłodszym możliwość wykonania odcisków swoich linii papilarnych oraz wejścia do radiowozu policyjnego. Z możliwości obejrzenia wnętrza oznakowanego radiowozu oraz zapoznania ze sprzętem policyjnym równie ochoczo korzystali dorośli. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się również znakowanie rowerów przez policjantów w trakcie, którego mundurowi przypominali kierowcom jednośladów podstawowe przepisy oraz podkreślali, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.

podkom. Dariusz Mroczkowski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.