Policyjni „Wodniacy” z płockiej komendy

Wprawdzie okres wakacyjny dobiega końca, ale pomimo tego policjanci nadal dbają o bezpieczeństwo osób przebywających na wodzie. Funkcjonariusze czuwają również nad bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą. Aby wypoczynek nie zakończył się tragedią policjanci prowadzą również szereg działań profilaktycznych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, którzy pełnią służbę na wodzie kontrolują trzeźwość osób korzystających z jednostek pływających, sprawdzają czy poruszający się łodziami z napędem silnikowym lub skuterami posiadają stosowne uprawnienia, a tym samym czy nie naruszają obowiązujących przepisów. Przede wszystkim jednak czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy wypoczywają nad wodą.

Płockich „wodniaków” możemy spotkać również w trakcie imprez organizowanych na płockiej plaży nad Wisłą, gdzie mundurowi wspólnie z ratownikami WOPR-U czuwają nad bezpieczeństwem uczestników.

Jednak aby wypoczynek nad wodą nie zakończył się tragedią należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, o których policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominają podczas spotkań profilaktycznych. Najważniejsze z nich:
-pływaj tylko w miejscach strzeżonych,
-zapoznaj się i zawsze przestrzegaj regulaminu kąpieliska, na którym przebywasz oraz stosuj się do uwag i zaleceń ratownika;
-nie skacz do wody w miejscach niewyznaczonych, gdyż może się to skończyć śmiercią lub kalectwem;
-nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu, nie wolno również łączyć alkoholu z uprawianiem sportów wodnych;
-nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich;
-nie wypływaj za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku, łatwo wtedy stracić orientację;

PAMIĘTAJ! NIGDY NIE ZOSTAWIAJ DZIECI BEZ OPIEKI – będąc nad wodą z dziećmi, nie można pozostawiać ich bez nadzoru osób dorosłych, nawet jeśli jest to niewielki zbiornik wodny na własnej posesji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.