Nowe GBA z systemem piany sprężonej dla JRG 1

Komenda Miejska PSP w Płocku otrzymała nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy z systemem piany sprężonej na podwoziu marki Renault MDA3Cz przeznaczeniem dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych 8.

Samochód z napędem 4×2 o mocy silnika 210 KW, posiadający automatyczną skrzynię biegów. Czterodrzwiowa kabina przystosowana jest do przewozu 6 osób. Samochód wyposażony w zbiornik wody o pojemności 2000 l oraz autopompę dwuzakresową o wydajności 2400 l/min. Pojazd ponadto wyposażono m.in. w linię szybkiego natarcia, system piany sprężonej CAFS-02, pneumatyczny maszt oświetleniowy oraz wyciągarkę elektryczną Dragon Winch DWT 22000HD.

Zakup w kwocie 1 500 600,00 zł został zrealizowany w ramach projektu pn. „Program infrastruktura i środowisko 2014-2020 Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Pojazd został wprowadzony do podziału bojowego w dniu 24 sierpnia.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.