Policyjne działania pod czujnym okiem urządzenia ICAM

W środę policjanci z płockiej drogówki prowadzili działania z wykorzystaniem urządzenia monitorującego iCam. Funkcjonariusze nadzorowali przejścia dla pieszych na Al.Piłsudskiego w Płocku. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku wraz z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu prowadzili działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, podczas których wykorzystywany był mobilny system monitoringu iCam.

System ICAM umożliwia policjantom monitoring ruchu drogowego w dowolnym miejscu, umożliwiając skuteczne rejestrowanie nieprawidłowości zarówno ze strony kierowców, jak i pieszych czy rowerzystów. Wykorzystanie kamer ICAM ma na celu skoordynowane działania w zakresie egzekwowania przepisów ruchu drogowego oraz zwiększenia świadomości uczestników ruchu o konieczności przestrzegania norm bezpieczeństwa.

Dzięki zaawansowanej technologii ICAM policjanci mają możliwość błyskawicznego reagowania na sytuacje, w których dochodzi do naruszeń przepisów ruchu drogowego. System umożliwia nagrywanie zdarzeń, co stanowi nieocenione narzędzie dowodowe w przypadku potrzeby ścigania sprawców wykroczeń. Ponadto, działa jako prewencyjne narzędzie, które zwiększa świadomość uczestników ruchu o stałym monitoringu, co z kolei wpływa na poprawę ogólnej kultury drogowej.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze interweniowali wobec sprawców wykroczeń polegających na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych oraz omijaniu pojazdu, który zatrzymał się przed przejsciem w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

sierż .szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.