Policjant z Gąbina ukarany mandatem

W związku z zamieszczonym nagraniem radiowozu, który wyprzedza przed przejściem dla pieszych natychmiast ustalono kierującego nim funkcjonariusza, który już został ukarany mandatem i nałożono na niego punkty karne za popełnione wykroczenie zgodnie z obowiązującym taryfikatorem. Dodatkowo policjant musi liczyć się z odpowiedzialnością dyscyplinarną.

Wczoraj (7 lutego) na portalu społecznościowym zostało opublikowane nagranie, na którym widoczny jest oznakowany radiowóz, który przed oznakowanym przejściem dla pieszych wyprzedza inny pojazd. Kiedy tylko policjanci zauważyli nagranie, rozpoczęli ustalanie sprawcy tego wykroczenia. Okazało się, że kierowcą, który złamał przepisy ruchu drogowego w miejscowości Czermno gm. Gąbin kierując oznakowanym pojazdem służbowym kia jest funkcjonariusz policji z Komisariatu Policji w Gąbinie.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjant, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz nałożono na niego 15 punktów karnych.

Ponadto funkcjonariusz musi liczyć się z konsekwencjami dyscyplinarnymi, ponieważ Komendant Miejski Policji w Płocku wszczął w tej sprawie czynności wyjaśniające

Niech ta sytuacja będzie przypomnieniem i przestrogą dla kierowców, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, a za popełnione przewinienia każdy użytkownik dróg musi liczyć się z konsekwencjami, przy czym odpowiedzialność funkcjonariuszy Policji jest w takich sytuacjach podwójna.

Autor: podkom. Dariusz Mroczkowski/KMP w Płocku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.