Policjant po służbie ujął sklepowego złodzieja

Policjant KPP w Sierpcu w czasie wolnym zatrzymał 20-letniego mężczyznę, który ukradł alkohol z jednego z sierpeckich marketów. Po krótkim pościgu funkcjonariusz złapał sprawcę i przekazał wezwanemu patrolowi. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjanta, amator cudzej własności poniósł konsekwencje swoich czynów.

W sobotę (13.01) przed południem policjant, który na co dzień pracuje w wydziale kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, w czasie wolnym wybrał się na zakupy do jednego z sierpeckich marketów. Wieloletnie doświadczenie zawodowe stróża prawa spowodowało, że funkcjonariusz widzi więcej niż inni klienci. Robiąc zakupy zauważył dwóch mężczyzn, którzy pokonali linię kas nie płacąc za towar. Szybka reakcja policjanta spowodowała, że po krótkim pościgu zatrzymał jednego z mężczyzn. 20-letni sprawca kradzieży został zatrzymany i doprowadził do marketu, gdzie obsługa potwierdziła, że kilka minut wcześniej towar wyniesiony przez mężczyznę został skradziony. Odzyskane butelki whisky o wartości prawie 250 złotych wróciły na sklepowe półki, a wezwany na miejsce patrol przewiózł młodego mieszkańca powiatu lipnowskiego do komendy, gdzie sporządzono wniosek o ukaranie do Sądu. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili również dane drugiego mężczyzny, który nie uniknie kary za popełnione wykroczenie.

Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów amatorzy cudzej własności ponieśli konsekwencje swoich czynów. Wzorowa postawa funkcjonariusza potwierdza regułę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.

Przypominamy, że zgodnie z art. 119 KW, każda osoba, która kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 800 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

asp. Katarzyna Krukowska KPP w Sierpcu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.