Policjanci z Sierpca przeprowadzili warsztaty z musztry policyjnej z uczniami klas mundurowych

Policjanci z sierpeckiej komendy w ramach podjętej współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Sierpcu, zorganizowali zajęcia z musztry dla uczniów klas o profilu policyjnym. Uczniowie ćwiczyli podstawy musztry indywidualnej oraz formowanie szyków i ugrupowań w pododdziałach. Spotkanie było również świetną okazją do promowania wśród młodzieży bezpieczeństwa w miejscach publicznych, patriotycznych postaw i służby w Policji.

Z inicjatywy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w ramach podjętej współpracy z klasami mundurowymi z Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu oraz promocji zawodu policjanta, funkcjonariusze zorganizowali zajęcia z musztry policyjnej . Warsztaty z uczniami klas policyjnych okazały się świetną okazją do zainteresowania i przybliżenia młodym ludziom służby w Policji.

Podczas wczorajszego spotkania policjanci kom. Marek Pawłowski oraz asp. szt. Krzysztof Dobrzeniecki skoncentrowali się głównie na zagadnieniach dotyczących regulaminu musztry w Policji oraz ceremoniału policyjnego. Po części teoretycznej przeprowadzone zostały zajęcia praktyczne. Na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu, licealiści mieli okazję przećwiczyć elementy musztry w praktyce. Młodzież ustawiała się w szyku i ćwiczyła pod specjalnie wydawane komendy.

Policjanci z sierpeckiej komendy dzieląc się swoimi wieloletnimi doświadczeniami w służbie, opowiadali uczniom o różnorodności służby, możliwościach w realizowaniu się według własnych predyspozycji zawodowych oraz zapewniali o braku rutyny w szeregach naszej formacji.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.