Policjanci z płockiej grupy SPEED podsumowali wrzesień na drogach

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze we wrześniu, na drogach powiatu płockiego skontrolowali 350 pojazdów, ujawnili 353 wykroczenia, z których aż 307 dotyczyło przekroczenia prędkości.

Mają jeden główny cel – dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. We wrześniu policjanci z płockiej grupy SPEED na terenie miasta i powiatu płockiego skontrolowali 350 pojazdów. Ujawnili 353 wykroczenia, z których aż 307 dotyczyło przekroczenia prędkości. Policjanci nałożyli na kierujących 313 mandatów karnych, a w 5 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Mundurowi zatrzymali 5 praw jazdy, w tym 4 za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto policjanci zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych.

Należy pamiętać, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa SPEED, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

sierż.szt.Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.