Policjanci i strażacy kontrolują obozy harcerskie

Gostynińscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie oraz pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej Województwa Mazowieckiego w Gostyninie rozpoczęli kontrole obozów harcerskich.

W trakcie swojej wizyty, policjanci wspólnie ze strażakiem oraz pracownikami sanepidu w Gostyninie skontrolowali obozowiska. Podczas kontroli obozów, w których wypoczywają dzieci i młodzież w okresie wakacji funkcjonariusze sprawdzili, czy samo miejsce jest bezpieczne i właściwie zabezpieczone. Policjanci sprawdzili, czy dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę ze strony dorosłych i odpowiednie warunki pobytu. Jednocześnie mundurowi zwrócili uwagę na zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych oraz omówili sposób komunikacji ze służbami ratowniczymi w przypadku wystąpienia zagrożenia wywołanego siłami natury.

Mamy nadzieję, że wizyta w obozie harcerskim bezpośrednio przełoży się na poprawę świadomości w zakresie bezpieczeństwa i pozwoli spędzić niezapomniane wakacje, pełne samych pozytywnych wspomnień, a przekazana wiedza pomoże młodym obozowiczom właściwie rozpoznać ewentualne zagrożenie, uniknąć sytuacji niebezpiecznych, a w razie ich wystąpienia, odpowiednio i szybko zareagować.

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.