Podsumowanie roku działań płockiej grupy Speed

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała po to, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze w 2023 roku na drogach miasta i powiatu płockiego skontrolowali ponad 3,5 tys. pojazdów, ujawnili blisko 3 800 wykroczeń, z których aż 3 333 dotyczyło przekroczenia prędkości.

W 2023 roku policjanci z płockiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu płockiego skontrolowali prawie 3,5 tys. pojazdów. Ujawnili blisko 3 800 wykroczeń, z których aż 3 333 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci nałożyli na kierujących ponad 3 tys. mandatów karnych, a w 64 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Mundurowi zatrzymali 29 praw jazdy, w tym 17 za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto policjanci zatrzymali 64 dowody rejestracyjne.

Przypominamy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, często tych najtragiczniejszych w skutkach. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności, bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów!

sierż.szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.