Podsumowanie listopadowe pracy Mazowieckiej Grupy SPEED

Każdego dnia policjanci z mazowieckiej grupy SPEED kontrolują stan bezpieczeństwa na drogach. Nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestrator czy laserowe mierniki prędkości to tylko kilka z wielu narzędzi, za pomocą których mundurowi ujawniają wykroczenia popełniane przez kierujących. Funkcjonariusze policyjnej „specgrupy” w listopadzie skontrolowali 4494 pojazdów. Ujawnili 3923 wykroczenia, zatrzymali 37 praw jazdy i 207 dowodów rejestracyjnych.

W listopadzie mundurowi z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 3923 wykroczenia. 3005 z nich to przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 23 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Policjanci skierowali 147 wniosków o ukaranie do sądów na sprawców wykroczeń. Nałożyli 3267 mandatów karnych. Policjanci zatrzymali 37 praw jazdy oraz 207 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 17 pijanych kierowców, 2 kierowców, którzy nie zatrzymali się do kontroli oraz 5 kierujących, którzy prowadzili pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

Należy pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami. Każda osoba znajdująca się na drodze jest jej pełnoprawnym uczestnikiem i ma prawo być na niej bezpieczna. Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.