Pijani amatorzy jednośladów

Pomimo ciągłych apeli i ostrzeżeń na drogach nadal zatrzymywani są pijani kierowcy jednośladów, którzy za nic mają bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu.

W sobotę (3.06) Oficer dyżurny sierpeckiej policji został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwej rowerzystki na drodze relacji Lelice-Gozdowo. Na miejsce został wysłany patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że kierująca samochodem osobowym zwróciła uwagę na jadącą przed nią rowerem kobietę, która poruszała się całą szerokością jezdni, przez co nie mogła jej wyprzedzić. Kobieta w bezpieczny sposób zatrzymała rowerzystkę i powiadomiła policjantów. Mundurowi ustalili tożsamość kierującej rowerem i sprawdzili jej stan trzeźwości. 42 – letnia mieszkanka gminy Gozdowo miała w organizmie 2,8 promila alkoholu.

W minioną niedzielę (04.06) w godzinach popołudniowych dyżurny sierpeckiej policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Gozdowo jeździ nietrzeźwy kierujący motorowerem wraz z pasażerem. Policjanci szybko udali się na miejsce, gdzie zastali dwóch mężczyzn pod widocznym działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. Badanie alkomatem 19-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast badanie stanu trzeźwości drugiego mężczyzny wykazało ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 19-latek posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna już usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.