Okradał budynki gospodarcze. Grozi mu 10 lat więzienia

Policjanci z posterunku w Pacynie wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego gostynińskiej komendy, zatrzymali 32-letniego mieszkańca Żychlina, który wielokrotnie okradał budynki gospodarcze. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Szybkie działania gostynińskich policjantów doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy pięciu kradzieży z włamaniem do budynków gospodarczych oraz kradzieży. Do włamań dochodziło w marcu br. na terenie gminy Szczawin Kościelny oraz woj. łódzkiego. Sprawcą włamań i kradzieży okazał się 32-letni mieszkaniec Żychlina. Mężczyzna przecinał kłódki oraz wyłamywał drzwi w budynkach gospodarczych, do których się wkradał, zabierając znajdujące się tam przedmioty. Jego łupem padały m.in. piły spalinowe, podkaszarki, rowery, spawarki oraz inne przedmioty o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych, które później sprzedawał na pobliskich bazarach. Policjantom udało się odzyskać częściowo skradzione mienie oraz zabezpieczyć narzędzia służące do popełnienia przestępstw.

Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Klimek/KPP w Gostyninie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.