Odprawa podsumowująca miniony rok w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku

W środę w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku odbyła się odprawa roczna, podsumowująca pracę funkcjonariuszy w ciągu minionego roku. W spotkaniu uczestniczył Komendant Miejski Policji w Płocku, insp. Mariusz Kryszkowski oraz kierownictwo jednostki. Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele władz samorządowych oraz prokuratury.

W środę (28.02) w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Płocku odbyła się roczna odprawa służbowa płockich policjantów, w której wzięli udział: Komendant Miejski Policji w Płocku insp. Mariusz Kryszkowski i jego zastępcy podinsp. Robert Nowakowski oraz nadkom. Robert Nolbert, Prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski, Wicestarosta Płocki Pani Iwona Sierocka, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Płocka Pan Bogusław Sitarski, Prokurator Rejonowy w Płocku Pani Małgorzata Orkwiszewska, Komendant Straży Miejskiej Pan Konrad Guzanek, oraz zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Płocku nadkom. Jarosław Licnerski a także kadra kierownicza, funkcjonariusze i pracownicy płockiej komendy oraz podległych posterunków.

Komendant Miejski Policji w Płocku insp. Mariusz Kryszkowski przywitał zaproszonych gości, omówił stan bezpieczeństwa w rejonie działania płockiej komendy. Komendant zaznaczył, jak bardzo ważną realizacją w minionym roku było odtworzenie Posterunku Policji w Słupnie, co usprawniło organizację służby i poprawiło efektywność pracy funkcjonariuszy ale także zwiększyło stan etatowy KMP o dodatkowych 8 etatów. Więcej o tym -> https://wirtualnyplock24.pl/otwarcie-posterunku-policji-w-slupnie/

Komendant podkreślił także, jak ważna jest współpraca z władzami samorządowymi na rzecz bezpieczeństwa miasta i powiatu płockiego oraz wsparcie finansowe samorządów w zakupie radiowozów oraz innego sprzętu i wyposażenia potrzebnego w codziennej służbie.

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku podinsp. Robert Nowakowski podsumował pracę funkcjonariuszy pionu kryminalnego. Sumienna praca kryminalnych doprowadziła do wzrostu wykrywalności sprawców przestępstw na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Komendant wspomniał o skuteczności poszukiwań osób zaginionych i tych, którzy ukrywają się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości.

Zastępca Komendanta, nadkom. Robert Nolbert podsumował pracę funkcjonariuszy pionu prewencji. Komendant omówił Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której wpłynęło 2 344 sygnałów o miejscach, w których może dochodzić do naruszeń przepisów. 1087 zgłoszeń zostało potwierdzonych, 891 uznano za niepotwierdzone, a 366 było żartem lub pomyłką. Do najczęściej zgłaszanych należą przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Komendant odniósł się również do ilości przeprowadzonych interwencji w ciągu roku, wywiadów lub innych czynności zleconych do realizacji przez dzielnicowych, działań profilaktycznych oraz ilości prowadzonych postępowań w sprawach o wykroczenia.

Głos zabrali także Prezydent Miasta Płocka, Starosta Płocki i Prokurator Rejonowy w Płocku. Podziękowali zarówno Komendantowi jak i wszystkim funkcjonariuszom za wspólną pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego naszego miasta i powiatu.

sierż. szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.