O włos od tragedii

O dużym szczęściu może mówić motocyklista, który na krajowej 10-tce uderzył w tył ciężarówki. Apelujemy do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozwagę. Młodym motocyklistom przypominamy, że każdy ma tylko jedno życie. Bezpieczeństwo jest ważniejsze od kilku chwil emocji za kierownicą.

W minioną środę (28.06) po godz. 9 w miejscowości Dobrosielice Drugie (gm.Drobin) na drodze krajowej nr 10 doszło do wypadku motocyklisty z ciężarówką. Jak wstepnie ustalili policjanci kierujący jednośladem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył pojazdu ciężarowego. Ruch na krajówce przez kilka godzin odbywał się wahadłowo. 25-letni motocyklista cudem uniknął tragedii.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów. Jednak na bezpieczeństwo motocyklistów mają wpływ również inni uczestnicy ruchu, przede wszystkim kierujący samochodami. W okresie, gdy na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów, powinni oni pamiętać o obserwacji drogi i spoglądaniu w lusterka.

Autor: sierż.szt.Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.