Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Sierpeccy Policjanci wzięli udział w organizowanych w dniu: 22.06.2023r. przez Straż Pożarną ćwiczeniach, pod kryptonimem „Sierpc-2023”, w których udział wzięła między innymi Kompania Powodziowa „Płońsk”, oraz liczne zastępy OSP. Ćwiczenia praktyczne odbywały się na Jeziorze Urszulewskim w miejscowościach Słupia i Szczutowo, w powiecie sierpeckim i były doskonałym sprawdzianem działań praktycznych przed sezonem wakacyjnym.

Założeniem ćwiczeń był pożar lasu w Stanicy Harcerskiej „Nasz Dom” w Słupi nad Jeziorem Urszulewskim, który zagrażał przebywającym na plaży przy stanicy 25 osobom, oraz uniemożliwiał ewakuację drogą lądową. Straż Pożarna przy pomocy sierpeckich policjantów oraz ratowników WOPR szybko przystąpiła do działania dostarczając sprzęt ratowniczy oraz gaśniczy w miejsce zagrożone drogą wodną. Osoby zagrożone zostały szybko i sprawnie ewakuowane na łodziach motorowych na teren ośrodka wypoczynkowego w Szczutowie, gdzie pierwszej pomocy medycznej udzielali im ratownicy Pogotowia Ratunkowego.

Ćwiczenia przebiegły profesjonalnie z dużym zaangażowaniem służb ratunkowych i były doskonałym sprawdzianem działań praktycznych przed zaczynającym się sezonem wakacyjnym.

Sierpeccy policjanci przygotowali dla młodzieży biorącej udział w ćwiczeniach oraz pensjonariuszy ośrodka wypoczynkowego w Szczutowie warsztaty profilaktyczne, przypominające podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku wakacyjnego. Ponadto podkreślili zagrożenia dla życia i zdrowia ze strony Narkotyków i używek. Młodzież mogła również skorzystać z profesjonalnego symulatora jazdy motocyklem marki Honda.

Zakończenie ćwiczeń zwieńczył praktyczny pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników WOPR Płock, którzy również szeroko omówili zasady bezpieczeństwa podczas wypoczunku nad Wodą.

Młodzież biorąca udział w ćwiczeniach jak i pensjonariusze Ośrodka wypoczynkowego w Szczutowie zdobyli niewątpliwie cenne doświadczenie. Takie działania zdecydowanie wpisują się w motto akcji: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad Wodą”.

autor: st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.