Nowe samochody pożarnicze w powiecie sierpeckim

Sobota 7 października 2023 roku była szczególnie wyjątkowym dniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej W Kurowie, a to za sprawą obchodów jubileuszu 100-lecia istnienia OSP Kurowie oraz przekazania nowo zakupionego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego marki Volvo dla OSP w Gozdowie i samochodu operacyjnego dla KP PSP w Sierpcu marki Mazda 6 .

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Kurowie. Następnie po przemarszu na miejsce uroczystości, którym był plac przed Środowiskowym Domem Samopomocy w Ostrowach meldunek od dowódcy uroczystości przyjął Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Piotrowski.

Zarys stuletniej historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie przedstawił jej obecny Prezes – dh Stanisław Urbanowicz, po czym delegacja OSP w Kurowie o złożyła kwiaty i zapaliła znicze na symbolicznym grobie strażaków na cmentarzu parafialnym w Kurowie. Podczas jubileuszowych uroczystości sześciu druhom wręczono medale „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”, dwudziestu dwóm druhom wręczono odznaki „Za wysługę lat” a czterech nowych członków złożyło ślubowanie i zostało przyjętych w szeregi OSP w Kurowie.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było odczytanie aktów przekazania i wręczenie kluczyków do średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Gozdowie, lekkiego samochodu Operacyjnego dla KP PSP w Sierpcu. Podczas uroczystości decyzją Wójta Gminy Gozdowo dotychczas eksploatowany przez OSP w Gozdowie średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Jelcz został przekazany do OSP w Kurowie.

Zakup samochodu dla OSP w Gozdowie o wartości 1 130 001 zł był możliwy dzięki środkom własnym Urzędu Gminy, dotacji z Krajowego Systemu ratowniczo-Gaśniczego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Zakup samochodu operacyjnego dla KP PSP w Sierpcu o wartości 192 217 zł. został zrealizowany dzięki wsparciu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Środków Ubezpieczeniowych oraz środkom pozyskanym przez KP PSP w Sierpcu na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej.

W uroczystości udział wzięli, m.in.:
– nadbryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP,
– Pan Jacek Sokołowski – Radca Komendanta Głównego PSP
– w imieniu Sekretarza Stanu w MSWiA Macieja Wąsika, Pani Laura Wysocka
– w imieniu Macieja Małeckiego Sekretarza Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych,
– st. bryg. Marcin Strześniewski – Komendant Powiatowy PSP,
– st. bryg. Paweł Sekulski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP,
– druh Kamil Różański – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sierpcu,
oraz księża kapelani, przedstawiciele władz samorządowych z Wójtem Gminy Gozdowo Dariuszem Kalkowskim, Przewodniczący Rady Gminy Gozdowo Dariusz Śmigielski, delegacje OSP z terenu gminy Gozdowo i powiatu sierpeckiego.

Podczas oficjalnej części uroczystości zaproszeni goście, gratulowali jednostkom pozyskania nowych pojazdów oraz podkreślali profesjonalizm i ciągłą gotowość strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych do niesienia pomocy potrzebującym. Pozyskane samochody przyczynią się do wzmocnienia ochrony przeciwpożarowej w gminie Gozdowo i powiecie sierpeckim zwiększając zdolności operacyjnej jednostek ochrony przeciwpożarowej, a także wpłyną na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Gozdowie pod batutą dh. Edwarda Wielguckiego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.