Nocą seniorka w pidżamie szła wzdłuż torów kolejowych

Wzorową postawą wykazał się dyżurny ruchu Polskich Kolei Państwowych, który nadzorował przejazd pociągu dziś około godziny 2 w nocy na ul. Sportowej w Gostyninie. Funkcjonariusz podczas przejazdu pociągu na kamerze monitoringu zauważył zdezorientowaną seniorkę, która szła wzdłuż torów w samej piżamie. Powiadomieni policjanci znaleźli kobietę kilkadziesiąt metrów za przejazdem kolejowym, idąca wzdłuż torów. 83-letnia mieszkanka Gostynina wróciła cała i zdrowa do domu.

Dzisiaj około godziny 2 w nocy do gostynińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego ruchu Polskich Kolei Państwowych, który zauważył na monitoringu w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Sportowej starszą kobietę ubraną tylko w piżamę. Seniorka szła wzdłuż torów w kierunku lasu. Dyżurny natychmiast skierował tam patrol. Przybyli na miejsce policjanci z gostynińskiej komendy odnaleźli seniorkę kilkadziesiąt metrów od przejazdu kolejowego. 83-letnia mieszkanka Gostynina była zdezorientowana i zmarznięta. Seniorka po udzieleniu pomocy przez policjantów została odwieziona do miejsca zamieszkania i przekazana pod opiekę męża, który nawet nie zauważył jej zniknięcia.

Ta historia mogła się skończyć zupełnie inaczej, gdy by nie prawidłowa reakcja i interwencja dyżurnego ruchu PKP i policjantów. Jeszcze raz dziękujemy dyżurnemu ruchu PKP, jego postawa zasługuje na uznanie.

Pamiętajmy o swoich bliskich seniorach, bo oni czasami zapominają. Choćby ze względu na swój stan zdrowia zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie bądźmy obojętni! Widząc osoby, szczególnie seniorów, które sprawiają wrażenie zagubionych, są ubrane nieadekwatnie do pogody, dziwnie się zachowują – reagujmy! Czasami jeden telefon pod numer alarmowy wystarczy, by ocalić czyjeś życie!

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.