Nieletni sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany przez sierpeckich policjantów

Dzięki pracy policjantów kryminalnych odpowiedzialności karnej nie uniknie 16-letni sierpczanin i jego 26-letni kolega, którzy włamali się do sklepu spożywczego, skąd ukradli alkohol. Pełnoletni podejrzany już usłyszał zarzut, za który grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a o losie 16-latka zdecyduje sąd.

12 stycznia ok. godziny 2 policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego na terenie Sierpca. Sprawca najpierw zbił szybę w oknie, a potem z pomieszczenia sklepu ukradł kilka butelek alkoholu.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z sierpeckiej komendy. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pobliski teren. Przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogą mieć informacje na temat przestępstwa oraz sprawców. Kluczowym dowodem w sprawie było nagranie z monitoringu, które pozwoliło ustalić, że sprawców było dwóch. Dalsze działania kryminalnych doprowadziły do mieszkania 16-letniego mężczyzny oraz jego 26-letniego kolegi podejrzanego o kradzież z włamaniem. Zebrany materiał dowodowy potwierdził przypuszczenia policjantów. 26-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za który grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Ponadto policjanci operacyjni ustalili, że kilka godzin wcześniej 16-latek w tym samym sklepie skradł alkohol i podczas ucieczki z łupem popchnął pracownicę sklepu. 16-letni mieszkaniec Sierpca nie uniknie odpowiedzialności. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Sierpcu.

Autor: asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.