Kolejni nietrzeźwi na drogach Płocka i Wyszogrodu

Płoccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich była mieszkanka powiatu płockiego, która miała w organizmie prawie 1,4 promila alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, po godzinie 17-tej, w Płocku, przy ul. Zglenickiego policjanci z płockiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena transportera, który miał na liczniku 64 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało, że 30-letni mieszkaniec pow. płockiego kierował samochodem mając w organizmie prawie promil alkoholu.

Nietrzeźwą kobietę, która wsiadła za kierownicę swojego auta kilka minut po godzinie 10-tej, zatrzymał inny patrol, tym razem w Wyszogrodzie. 33-letnia mieszkanka powiatu płockiego kierowała oplem astra, pomimo iż miała w organizmie 1.36 promila alkoholu.

Nietrzeżwi kierowcy utracili swoje prawo jazdy, a za przewinienia odpowiedzą przed sądem. Grozi im teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.