Narada strażaków i leśników

W dniu 21 marca 2024 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odbyło się spotkanie przedstawicieli Nadleśnictw oraz przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Płocku sprawującego nadzór na gospodarką leśną w lasach prywatnych.

Podczas spotkania p.o. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Płocku st. bryg. Jacek Starczewski przywitał zaproszonych gości oraz przedstawił sytuację pożarową za ubiegłe lata. Podczas spotkania omówiono współdziałanie Nadleśnictw ze Strażami Pożarnymi z terenu powiatu płockiego. Uczestnicy spotkania uszczegółowili zasady współpracy pomiędzy Komendą Miejską PSP w Płocku a Nadleśnictwami: Płock, Łąck, Gostynin w zakresie zapobiegania i zwalczania pożarów na obszarach leśnych oraz wymienili się swoimi doświadczeniami. Każdy z przedstawicieli omówił warunki, jakie sprzyjają pożarom, usytuowanie, ilość i jakość dróg przeciwpożarowych, punkty czerpania wody oraz pozostałe czynniki, które mają wpływ na sytuację pożarową.

W spotkaniu uczestniczyli:
-p. o. komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Płocku st. bryg. Jacek Starczewski,
-nadleśniczy Nadleśnictwa Płock, Zbigniew Suchodolski,
-z-ca nadleśniczego Nadleśnictwa Gostynin, Jarosław Borczyński,
-nadleśniczy Nadleśnictwa Łąck, Lucjan Żukowski,
-przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Płocku, Bartosz Pasikowski
-kadra dowódcza Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.