Nakaz opuszczenia mieszkania za znęcanie się nad żoną

Policjanci z ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego skorzystali z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Policjant wydał nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni wobec 41-latka, który stosował przemoc wobec swojej żony.

W zeszłym tygodniu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu otrzymał zgłoszenie o przemocy w rodzinie. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy zastali pokrzywdzoną, natomiast agresor przed ich przyjazdem uciekł. To jednak nie powstrzymało funkcjonariuszy przed wystawieniem nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania, na okres 14 dni.

Po zebraniu materiału procesowego funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu 41-latka i przedstawieniu mu zarzutu dotyczącego stosowania przemocy wobec osoby najbliższej. W piątek (31.03) prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania do niej. Za znęcanie grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.