Maj na płockich drogach

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała po to, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze w kwietniu, na drogach powiatu płockiego skontrolowali 330 pojazdów, ujawnili 340 wykroczeń, z których aż 310 dotyczyło przekroczenia prędkości.

W kwietniu policjanci z płockiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu płockiego skontrolowali 330 pojazdów. Ujawnili ponad 340 wykroczeń, z których aż 310 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci nałożyli na kierujących 300 mandatów karnych oraz zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym, którzy ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość.

Działania policjantów z grupy ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrole wchodzące w skład grupy zwracają jednak szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz na rażące wykroczenia popełniane przez „piratów drogowych”. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

podkom. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.