Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Okres wakacji to czas, kiedy w rejonach kąpielisk nie zabraknie miłośników wypoczynku nad wodą. Płoccy policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą prowadzą szerokie działania edukacyjne. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Słupnie opowiadali o bezpieczeństwie podczas pikniku rodzinnego w Wykowie.

Podczas spotkań z dziećmi na zorganizowanych piknikach, półkoloniach, w klubach osiedlowych czy świetlicach środowiskowych płoccy funkcjonariusze, jak co roku przez cały okres wakacyjny rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Głównym celem jest uświadomienie dzieci, młodzieży o zagrożeniach czyhających podczas letniego wypoczynku, pobytu w domu bez opieki rodziców. Podczas spotkania policjanci przekazują informacje o ewentualnych zagrożeniach podczas zabawy w wodzie i nad wodą – w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, a także uświadamiają dzieci jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim.

W czasie spotkań z funkcjonariuszami dzieci z dużą ciekawością oglądają pojazdy i wyposażenie służbowe policjantów. Mundurowi opowiadają o zawodzie policjanta oraz przypominają dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Jednym z takich spotkań był piknik rodzinny w Wykowie, Stanica Flis, gdzie mundurowi opowiadali o bezpieczeństwie. Wśród atrakcji przygotowanych przez funkcjonariuszyi była wizyta policyjnego przewodnika psa wraz z czworonożnym przyjacielem Luną.

podkom. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.