Kontrole autobusów podmiejskich na Mazowszu

Niemal 120 autobusów i kierowców wykonujących przewozy regularne osób na trasach o długości do 50 km, skontrolowali funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie kilkugodzinnych działań. W pięciu autobusach wykryli usterki, a jeden nie miał ważnego przeglądu technicznego. Oprócz tego w jednym przypadku kierowca nie okazał wymaganego dokumentu. Kontrole przeprowadzono również w Płocku.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili akcję wzmożonych kontroli autobusów podmiejskich i międzymiastowych na terenie Mazowsza. W Warszawie, Radomiu, Grójcu, Kozienicach, Ostrołęce, Siedlcach, Ciechanowie, Płocku oraz okolicach tych miast, patrole ITD kontrolowały przewozy osób wykonywane w ramach linii regularnych na trasach do 50 km. W trakcie kontroli sprawdzano trzeźwość i uprawnienia kierowców oraz wymagane dokumenty. Weryfikowano również stan techniczny autobusów i ich obowiązkowe wyposażenie. Inspektorzy skontrolowali 116 pojazdów i kierowców. W pięciu autobusach stwierdzili usterki techniczne, z czego w trzech dotyczyły wycieków płynów eksploatacyjnych i w dwóch pęknięcia szyby przedniej w polu widzenia. Autobusy z wyciekami płynów oraz uszkodzonymi szybami skontrolowano w Warszawie, Radomiu, Ostrołęce i koło Pruszkowa. W miejscowości Raciąż w pobliżu Płońska jeden z autobusów przewoził pasażerów, choć nie miał ważnych badań technicznych od prawie trzech tygodni. Oprócz tego kierowca jednego ze skontrolowanych autobusów nie okazał do kontroli wypisu z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

Bilans działań to sześć zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Dwóch kierowców ukarano mandatami. Za stwierdzone naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym zostaną też wszczęte cztery postępowania administracyjne. Przewoźnikom oraz osobom zarządzającym transportem w przedsiębiorstwach grożą kary pieniężne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.