Kolejni nietrzeźwi kierowcy

Zaledwie w ciągu jednej doby w ręce płockich funkcjonariuszy wpadli kolejni nietrzeźwi kierujący. „Jazda na podwójnym gazie” to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policjanci apelują: nie bójmy się reagować, jeśli nietrzeźwy siada za kierownicę pojazdu, natychmiast wzywajmy policję, gdy będąc na drodze jazda kierującego wzbudza nasze podejrzenia.

O ogromnym szczęściu może mówić kierujący, który w niedzielę o 5.30 rano w Sikorzu (gm.Brudzeń Duży) zjechał z drogi do rowu, a następnie uderzył w drzewo. 44-letni mieszkaniec powiatu płońskiego nie doznał poważnych obrażeń. Badanie wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Jeszcze tego samego dnia, kilka godzin później w Płocku na ul. Bartoszewskiego policjanci zatrzymali 36-letniego kierującego volvo, który wsiadł za kierownicę mając niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 25-letni mieszkaniec Sochaczewa. Kierujący mercedesem został zatrzymany w Drobinie. Nie dość, że mężczyzna miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie to jeszcze posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zatrzymani za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Autor sierż.szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.