Inauguracja I zawodów klas policyjnych o puchar komendanta policji w Sierpcu

Uczniowie klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu rywalizowali w I Zawodach o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu. Honorowy patronat nad zawodami objął Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik.

W piątek (1 grudnia) w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie klas o profilu policyjnym zebrali się, by rywalizować indywidualnie oraz zespołowo w I Zawodach Klas Policyjnych o Puchar Komendanta. Zawody zorganizowane zostały przez policjantów z sierpeckiej komendy, dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu oraz kadrą nauczycielską.

Cele jakie przyświecały konkursowi to przede wszystkim wzmacnianie motywacji oraz zachęcanie uczniów szkoły średniej do czynnego zainteresowania pracą w służbach mundurowych oraz kształtowanie postaw patriotycznych oraz obywatelskich wśród młodzieży, a także promowanie zawodu policjanta.

Turniej został przeprowadzony dwuetapowo, a wszystkiemu przyglądała się komisja sędziowska, w skład której weszło pięciu funkcjonariuszy KPP w Sierpcu oraz nauczyciele z ZS nr 1 w Sierpcu. W zawodach rywalizowało 5 drużyn dziesięcioosobowych, reprezentujących wszystkie klasy o profilu policyjnym. Zawody o godz..: 9:00 oficjalnie otworzył Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu inspektor Jarosław Ciarka oraz dyrektor ZS nr 1 w Sierpcu Piotr Tyndorf. Na początek rywalizacji zawodnicy przystąpili do testu wiedzy, wzorowanego na testach wiedzy dla kandydatów do służby w Policji, gdzie każdy uczestnik mógł zdobyć 40 punktów. Następnie zawodnicy przystąpili do testu ze sprawności fizycznej na torach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego wzorowanych na teście sprawnościowym do Policji. Przygotowano 6 konkurencji sprawnościowych: koperta, manekin, przewroty w przód, skoki z czołganiem, bieg wahadłowy, skłony tułowia oraz ostatnia konkurencja drużynowa polegająca na holowaniu. W obu etapach zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna oraz zespołowa, a każdy zawodnik mógł zdobyć maksymalnie 100 punktów. Każda drużyna mogła zdobyć łącznie 110 punktów.

Po zakończonych zawodach komisja sędziowska wyłoni zwycięzców w kategorii najlepszy zawodnik oraz zawodniczka turnieju i najlepsza drużyna. Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu insp. Jarosław Ciarka wraz ze starostą sierpeckim w dniu 14 grudnia w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu wręczy zwycięzcom „Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu”

Zawody przebiegały w dobrej atmosferze połączonej z zaciętą, sportową rywalizacją. Gratulujemy wszystkich zawodników sportowej postawy i zaangażowania.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.