Harcerze i studenci w płockiej komendzie

W ostatnich dniach harcerze oraz studenci złożyli wizytę w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. Młodzież oraz kadra wychowawcza poza zwiedzaniem komendy, uczestniczyła w spotkaniu, na którym dowiedziała się jak wygląda zawód policjanta. Funkcjonariusze omówili również temat cyberprzestępczości, mowy nienawiści i hejtu w internecie.

Przedwczoraj (28.03) w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku odbyło się spotkanie dla kadry wychowawczej – instruktorów harcerskich Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego w Płocku, na którym omówiono tematykę cyberprzemocy, przeciwdziałania hejtowi i mowie nienawiści w internecie, a także poszanowaniu drugiego człowieka.

Funkcjonariusze promowali również zawód policjanta i służbę w Policji. Uczestnicy zapoznali się z pracą w poszczególnych komórkach organizacyjnych Komendy Miejskiej Policji w Płocku, m.in. z pracą policjantów Wydziały Patrolowo-Interwencyjnego czy techników kryminalistyki. Mieli również możliwość zwiedzić policyjną strzelnicę oraz kompleks sportowy KMP w Płocku. Instruktorzy biorący udział w spotkaniu otrzymali certyfikaty oraz materiały „Szacunek nie ma koloru” przygotowane przez Mazowiecką Policję oraz PKN ORLEN w Płocku w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej poświęconej przeciwdziałaniu stereotypom, hejtowi i mowie nienawiści.

Podobne spotkanie zorganizowano również wczoraj (29.03) w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku, a uczestniczyli w nim studenci kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne Akademii Mazowieckiej w Płocku pod opieką prof. dr hab. inż. Remigiusza Wiśniewskiego.

Autor: sierż. szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.