Dzień otwarty sierpeckiej komendy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu przy wsparciu lokalnych samorządów zorganizowali dla mieszkańców powiatu sierpeckiego dzień otwarty komendy pn. „Zostań policjantem na Mazowszu”

Pod hasłem „Zostań policjantem na Mazowszu” odbył się dzień otwarty sierpeckiej komendy. Wydarzenie miało na celu promowanie zawodu policjanta, wartości patriotyczne, a także kreowanie właściwych postaw obywatelskich. Na zaproszenie sierpeckich policjantów w wydarzeniu udział wzięli strażacy, żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej, emerytowani funkcjonariusze Policji z „Fundacji S.P.A.P.”, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, klasy mundurowe oraz członków sierpeckiego klubu miłośników broni.

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, siedzibę komendy licznie odwiedzili uczniowie ze szkół z terenu powiatu sierpeckiego. Zaproszone formacje mundurowe przeprowadziły rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu uczyli udzielania pierwszej pomocy. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w tym zakresie. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć sprzętu służb mundurowych, który prezentowali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Płocku. Prawdziwą atrakcją było zaprezentowanie bezzałogowego statku powietrznego przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Dzieci miały okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, z bliska obejrzeć policyjny motocykl oraz posłuchać, czym na co dzień zajmują się policjanci, a także zobaczyć policyjne wyposażenie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się walizka wraz z wyposażeniem technika kryminalistyki, którą zawsze zabiera na miejsce zdarzenia. Policjant omówił i zaprezentował technikę pobierania odciski palców. Spotkanie było świetną okazją do przypomnienia młodym sierpczanom o zasadach bezpieczeństwa oraz promocji zawodu policjanta.

Przewodnik policyjnego psa, prezentował umiejętności swojego czworonożnego kompana oraz przypomniał najmłodszym jak być bezpiecznym w kontakcie z obcym zwierzęciem. Podczas imprezy nie zabrakło też stoiska profilaktycznego, gdzie dzielnicowi prowadzili cyklicznie warsztaty tematyczne dotyczące zagrożeń ze strony narkotyków, używek, w cyberprzestrzeni oraz zjawiska hejtu i mowy nienawiści. Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach, na których otrzymała ulotki edukacyjne, elementy odblaskowe i inne gadżety zakupione przez Urząd Miasta Sierpca. Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z symulatora jazdy motorem oraz gogli profilaktyczno-edukacyjnych. Dla odwiedzających udostępniona była strzelnica, a licznie przybyłe klasy o profilach mundurowych (w tym klasy policyjne) mogły skorzystać z krótkiego szkolenia strzeleckiego prowadzonego przez zawodowych instruktorów z doświadczeniem bojowym wyniesionym z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji.

Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA zaprezentowali mundury z okresu międzywojennego oraz wszystkim zainteresowanym historią policji opowiadali o trudnej służbie tamtych czasów. Prawdziwym zaszczytem było gościć w sierpeckiej komendzie autora książki „Płocka Policja okresu międzywojennego” Adama Łaszczewskiego.

W programie imprezy znalazł się także pokaz wyszkolenia uczniów szkoły mundurowej Feniks z Płocka. Do dyspozycji wszystkich była kuchnia polowa, która przyciągała zapachami policyjnej grochówki, kiełbasy, bigosu i chleba ze smalcem i ogórkami. Na dzieci zaś czekała wata cukrowa, popcorn i ciastka.

Autor: asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.