Dzielnicowy rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie i o numerze 112

Policjant z Posterunku Policji w Rościszewie odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łukomiu. Tematem spotkania było bezpieczeństwie w domu, szkole i podczas zabaw na powietrzu. Omówił także zagadnienia dotyczące ruchu drogowego oraz opowiedział, jak dokonać zgłoszenia na numer alarmowy 112

Policjanci każdego dnia zajmują się działaniami z zakresu profilaktyki, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa mieszkańców i dzieci. Dlatego też dzielnicowy z Posterunku Policji w Rościszewie spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Łukomiu, aby porozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pogadanki o tym, jak być bezpiecznym, gdy dorosłych nie ma w domu. Dowiedziały się również, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Funkcjonariusz zorganizował także zajęcia praktyczne w tym zakresie. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał element odblaskowy.

Dodatkowo policjant przypomniał, w jaki sposób należy korzystać z numeru alarmowego 112. Chociaż większość dzieci znała procedury, funkcjonariusz przypomniał, co powinno znaleźć się w zgłoszeniu, aby dyspozytor jak najszybciej mógł wysłać na miejsce służby ratunkowe. Najmłodsi byli bardzo dobrze przygotowani do spotkania z mundurowym i podali wiele przykładów, z którymi mogliby się zwrócić o pomoc przy wykorzystaniu numeru alarmowego Centrum Powiadamiana Ratunkowego.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.