Chciał oszuszyć auto, stracił prawo jazdy

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci z drogówki nie mają więc litości dla piratów drogowych. Tylko w ciągu minionej doby dwóch kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas codziennej służby kontrolują prędkość pojazdów, która jest główną przyczyną wypadków drogowych. Niestety wśród kierujących nie brakuje miłośników szybkiej jazdy. Tylko w ciągu minionej doby funkcjonariusze płockiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Wczoraj (30.01) po godz. 19 na ul. Traktowej w Płocku policjanci zatrzymali kierującego fordem, który jechał z prędkością 115 km/h, gdzie jest ona ograniczona do 50km/h. 35-latek tłumaczył, że jechał z myjni i chciał osuszyć samochód.

Kilka godzin później (31.01) kierujący bmw pędził aleją Piłsudskiego mając 132 km/h na liczniku, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 82km/h.

Obydwaj kierujący stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.

Przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

sierż szt. Monika Jakubowska/KMP w Płocku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.