Briefing prasowy dotyczący pożaru składowiska odpadów na terenie sortowni w Nowym Miszewie

W związku z informacją o wybuchu pożaru składowiska odpadów na terenie sortowni w Nowym Miszewie w powiecie płockim, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz w trybie pilnym zwołał Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Bieżącą sytuację na miejscu zdarzenia przedstawili podczas briefingu prasowego: Jacek Ozdoba, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki, st. bryg. Rafał Zimochocki, Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Mariusz Zega, Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Sytuacja na miejscu zdarzenia została opanowana, obecnie trwają działania prowadzone przez straż pożarną.

Briefing prasowy dotyczący pożaru składowiska odpadów na terenie sortowni w Nowym Miszewie
w czwartek przed południem doszło do incydentu w Nowym Miszewie, gdzie na składowisku odpadów komunalnych doszło do zapalenia ich części. Straż Pożarna, Policja i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, natychmiast podjęły interwencję. Temu incydentowi poświęcony był sztab kryzysowy, który został zwołany w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, przy współudziale pana ministra Jacka Ozdoby. Sytuacja jest opanowana, nie było większego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska. Sytuacja wymagała natychmiastowych działań, które zostały niezwłocznie podjęte – podkreślił Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

– Inspekcja Ochrony Środowiska i PSP na bieżąco przekazują informacje. Sytuacja jest opanowana, trwa dogaszanie pożaru. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców – dodał w trakcie briefingu Wiceminister Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba.

Następnie bieżącą sytuacje i opis podjętych działań przedstawili: Mariusz Zega, Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska oraz st. bryg. Rafał Zimochocki, Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

27 lipca br. o godz. 10:30 do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska wpłynęło zgłoszenie o pożarze odpadów na terenie firmy Loveko w Nowym Miszewie w gminie Bodzanów. Pożar dotyczył pryzmy odpadów o powierzchni ok. 10 m x 10 m, z całkowitej powierzchni pryzmy odpadów wynoszącej ok. 50 m x 50 m. W akcji gaszenia uczestniczyło 19 zastępów straży pożarnej. Inspektorzy Delegatury WIOŚ w Płocku udali się na miejsce zdarzenia. W akcji zabezpieczenia terenu uczestniczyli również funkcjonariusze policji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.