„Bezpieczne wakacje 2023” na obozach harcerskich.

Na terenie powiatu gostynińskiego w czterech lokalizacjach, to jest w miejscowościach: Aleksandrynów, Gorzewo, Budy Lucieńskie oraz Jesionka odbywa się wypoczynek dzieci i młodzieży na obozach harcerskich pod namiotami, w których na dzień 21 lipca br., łącznie przebywa 675 dzieci oraz 97 osób kadry. W dniu 14 lipca br., zakończył się wypoczynek dzieci w miejscowości Marianów Lucieński, gdzie wypoczywało 31 dzieci i 5 osób kadry.

Strażacy po dokonaniu wcześniejszej weryfikacji obozów przeprowadzonej w świetle „Protokołu uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami” realizują działania edukacyjne w ramach prewencji społecznej i kampanii „Bezpieczne Wakacje 2023” realizując w tym zakresie pogadanki i prelekcje na temat zasad bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku letniego połączone z prezentacją samochodów i sprzętu pożarniczego. Nie zapominają również o przedstawieniu zasad jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i postępować podczas wichury czy burzy. Przypominają również jak powiadamiać służby ratownicze, udzielać pierwszej pomocy oraz bezpiecznie korzystać ze zbiorników wodnych.

W tym zakresie w dniach 4, 5, 6, 14 i 19 lipca br., spotkali się z dziećmi i młodzieżą, kolejno w Marianowie Lucieńskim, Gorzewie, Aleksandrynowie oraz Jesionce.

Opracowanie: st.bryg. Andrzej Ledzion
Zdjęcia: ogn. Piotr Pędzikowski, st.kpt. Tomasz Borkowski.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.