Areszt za posiadanie narkotyków

Policjanci wydziału kryminalnego sierpeckiej komendy zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który posiadał w swoim mieszkaniu ponad 600 gramów narkotyków. Postanowieniem sądu sierpczanin trafił na trzy miesiące do aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z sierpeckiej komendy tuż przed świętami otrzymali informację, że 41-letni mieszkaniec miasta ma handlować narkotykami. Z uzyskanych informacji wynikało również, że mężczyzna może posiadać substancje odurzające w znacznych ilościach, co potwierdziło się w trakcie przeszukania jego mieszkania.

Stróże prawa znaleźli ponad 105 gramów amfetaminy, 515 gramów mafedronu oraz zabezpieczyli kilka gramów suszu roślinnego. Część narkotyków znajdował się w lodówce. Wstępne badania narkotestem potwierdziły, że zabezpieczone środki psychoaktywne są zabronione. W trakcie prowadzonych czynności przez policjantów operacyjnych do mieszkania przyszedł 18-latek, który jak się później okazało posiadał przy sobie środki odurzające. Kryminalni zatrzymali obu mężczyzn, którzy trafili do policyjnych cel.

Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił przedstawić 41-letniemu mieszkańcowi Sierpca zarzuty posiadania i handel środkami odurzającymi. Na wniosek Policji oraz prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie za posiadanie oraz udzielanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

18-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego również usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Katarzyna Krukowska/KPP w Sierpcu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.