Aquapark rośnie w oczach

Za około rok aquapark oddamy w ręce mieszkańców Płocka – zadeklarował prezydent miasta Andrzej Nowakowski. Skorzystają z czterech basenów, saun i jacuzzi, spłyną rwącą rzeką lub pokołyszą na sztucznej fali.

Budowa przy ul. Modowej jest zaawansowana. Prezydent Nowakowski oglądał postęp prac razem ze swoim zastępcą ds. inwestycji Arturem Zielińskim oraz przedstawicielami wykonawcy firmy Warbud: kierownikiem projektu Marcinem Krzykwą i kierownikiem robót Tomaszem Sierzputowskim.

Wszystko realizujemy zgodnie z harmonogramem – zapewniał Marcin Krzykwa z Warbudu. Od końca zeszłego roku obiekt przykryty jest dachem o konstrukcji drewnianej. To pozwoliło prowadzić roboty tynkarskie i posadzkarskie wewnątrz budynku. Teraz trwają prace wykończeniowe i w części pomieszczeń układane są płytki. Gotowa jest konstrukcja pod niecki basenowe, które w ciągu kilku tygodni zostaną zamontowane. Będą wykonane ze stali kwasoodpornej – tę technologię znamy już z pływalni „Podolanka” i „Jagiellonka”. Stoi też dwudziestoczterometrowa wieża, z której będą wychodziły zjeżdżalnie. Ich elementy pojawiły się na placu budowy i są przygotowywane do montażu.

Już za rok…
Gdy w 2024 roku na „Miodolance” pojawią się użytkownicy, wybiorą spośród czterech basenów i czterech zjeżdżalni. Najdłuższa będzie zjeżdżalnia multimedialna (z efektami dźwiękowymi i świetlnymi). Stuczterdziestometrową trasę pokonamy na pontonie lub bez. Szybsza, bo bardziej stroma będzie zjeżdżalnia rurowa o długości 90 m. Jednak najbardziej ekstremalny będzie tzw. aqualoop. Pionowy start i prawie pionowy ślizg przez trzy piętra, a następnie przejazd przez nachyloną pętlę dostarcza wielkich emocji, bo cała trasę pokonamy w zaledwie kilka sekund i z prędkością miejscami przekraczającą 50 km/h. Dla miłośników spokojniejszego wypoczynku będzie trzydziestometrowa zjeżdżalnia „rainbow” o czterech pofalowanych torach.

Do tego dochodzą jeszcze dwie zjeżdżalnie dla młodszych i starszych dzieci w przeznaczonym dla nich brodziku. Po sąsiedzku będzie niecka z łagodnym spadkiem – od 80 do 150 cm – służąca do nauki pływania. Pływacy z doświadczeniem skorzystają z basenu sportowego długości 25 m. Największa niecka rekreacyjna ma powierzchnię lustra wody 600 mkw. Rwąca rzeka, przeciwprąd, sztuczna fala, leżanki napowietrzające to tylko kilka z przygotowanych tam wodnych atrakcji. W głównej hali będzie też dwunastoosobowe jacuzzi.

Następne trzy wanny z bąbelkami znajdziemy w strefie spa, gdzie będą też sauny. Tę przestrzeń od hali basenowej oddziela akwarium. Powstanie w nim biotop jeziora Malawi, a opieką otoczą go pracownicy płockiego zoo.

Inwestycja powstaje w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Koszty budowy oraz 20-letniej eksploatacji są po stronie partnera prywatnego, czyli firmy Warbud. Wynoszą ponad 206 mln zł. Samorząd będzie w tym czasie stopniowo wykupować obiekt.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.