Akcja „Aktywna Tarcza”

Akcja „Aktywna Tarcza” realizowana jest w ramach międzynarodowej organizacji Unii Europejskiej – RAILPOL. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzą wspólne działania kontrolno-prewencyjne na obszarach kolejowych. Ich celem jest między innymi kontrola przestrzegania przepisów w obszarach kolejowych, przeciwdziałanie niszczeniu mienia oraz kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

W dniach 23-24 stycznia policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzą działania w ramach akcji „Aktywna Tarcza”. Celem działań jest kontrola obszarów kolejowych pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania przestępczości oraz przestrzegania przepisów porządkowych.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na osoby przemieszczające się w obszarze kolejowym, reagują na wszelkie przestępstwa i wykroczenia takie, jak: przechodzenie przez torowiska w miejscach zabronionych, agresywne zachowania, wszelkie przypadki niszczenia mienia czy też kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. W dzianiach udział biorą także funkcjonariusze drogówki, których priorytetem jest reakcja na zachowania kierujących na przejazdach kolejowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu zagrożeń jakie wynikają z niestosowania się do przepisów.

Autor: sierż.szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.