340 tysięcy zł trafi z WFOŚiGW do OSP z powiatów sierpeckiego i żuromińskiego

25 sierpnia w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Sierpcu odbyło się uroczyste podpisanie umów dotacyjnych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z jednostkami OSP z powiatów sierpeckiego i żuromińskiego.

Fundusz przekaże łącznie 339 945 zł na realizacje przez OSP 17 zadań związanych z zakupem nowoczesnego sprzętu, aktywowaniem młodzieżowych drużyn pożarniczych oraz termomodernizacją strażnic i instalacją w nich odnawialnych źródeł energii.

Umowy dotacyjne w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Macieja Wąsika oraz Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jarosława Piotrowskiego podpisał Prezes Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Pan Marek Ryszka.

Dotacje na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia działań ratowniczych i usuwania skutków miejscowych zagrożeń trafią do 9 jednostek. Środki otrzymają OSP w: Borkowie Kościelnym, Krzeczanowie, Lelicach, Lutocinie, Młudzynie, Poniatowie, Szczutowie, Zawidzu Kościelnym i Żurominie.

OSP w Bieżuniu otrzyma 55 000 zł dotacji na zakup agregatu prądotwórczego wysokiej mocy. Dotacje na aktywowanie i doposażenie młodzieżowych drużyn pożarniczych otrzymają jednostki OSP w: Gozdowie, Bendorzynie i Zawidzu Kościelnym. Środki na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych otrzymają OSP w Bieżuniu, Borkowie Kościelnym, Cetlinie i Syberii.

W uroczystości wzięli udział, m.in.: nadbryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, Pan Marek Ryszka – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Warszawie, Pan Jacek Sokołowski – Radca Komendanta Głównego PSP, Pan Artur Czapliński – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Pan Krzysztof Bieńkowski – wiceprzewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego, Pan Andrzej Cześnik – Starosta Sierpecki, st. bryg. Paweł Sekulski Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sierpcu, druh Kamil Różański – członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP.

Opracowanie: bryg. Waldemar Goczyński – KP PSP w Sierpcu, redagowała st. sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
Zdjęcia: st. kpt. Piotr Polowiec – KP PSP w Sierpcu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.