Zderzenie nietrzeźwych rowerzystów

Każdy nietrzeźwy kierowca to ogromne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu, ale również dla samego siebie. O tym, jak poważne zagrożenie stwarza każdy pijany kierowca przekonali się rowerzyści, którzy zderzyli się kierując jednośladami w stanie nietrzeźwości. Policjanci apelują: niezależnie jakim pojazdem się poruszasz zachowaj rozsądek i trzeźwość na drodze.

W miniony weekend na ul. Bliskiej w Płocku doszło do wypadku kierujących jednośladami. Dwóch znajomych rowerzystów zderzyło się, jadąc obok siebie jezdnią, w tym samym kierunku. W wyniku poniesionych obrażeń, zarówno 30 jak i 29-latek trafili do szpitala. Badanie wykazało, że każdy z kierujących miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Żaden z mężczyzn nie potrafił odpowiedzieć jak doszło do zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz sporządzili dokumentację celem wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wypadku.

Rowerzyści zaliczają się do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ich udział w nawet niegroźnie wyglądającym wypadku może zakończyć się dla nich poważnym kalectwem, a nawet śmiercią. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy o rozsadek na drodze – nie tylko po to, by uniknąć wysokiego mandatu.

Przypominamy, że za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu grozi kara aresztu, wysoka grzywna, a nawet zakaz kierowania jednośladami. Za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości mandat wynosi 2500 zł.

podkom. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.