Zdarzenia drogowe i nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu płockiego

Niestety pomimo licznych apeli oraz wzmożonych działań funkcjonariuszy na drogach miasta i powiatu płockiego w miniony weekend doszło do licznych zdarzeń drogowych. Policjanci zatrzymali również nietrzeźwych kierujących. Apelujemy o przestrzeganie przepisów, stosowanie się do ograniczeń oraz dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze!

W piątkowy wieczór (8.12) w Sikorzu (gm. Brudzeń Duży) doszło do potrącenia pieszego. Policjanci wstępnie ustalili, że 32-letni pieszy najprawdopodobniej wszedł na jednię wprost pod nadjeżdżający autobus. W wyniku poniesionych obrażeń pieszy trafił do szpitala. 65-letni kierujący autobusem był trzeźwy.

W sobotę (9.12) rano w Gąbinie funkcjonariusze zatrzymali kierującego mercedesem. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Tego samego dnia, tuż po godz. 21 w Płocku, na skrzyżowaniu ul. Bielskiej z ul. Królewiecką zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 34-letni kierujący bmw nie ustąpił pierwszeństwa 29-letniemu kierującemu volkswagenem, który doznał obrażeń i trafił do szpitala. Kierujący bmw miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dwie godziny później, na ul. Mostowej w Płocku, 29-letni obywatel Turcji nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

W niedziele (10.12) w Drobinie 36-letni kierujący audi podczas cofania potrącił dwie kobiety w wieku 75 i 87-lat. Mężczyzna natychmiast udzielił pomocy poszkodowanym, które w wyniku poniesionych obrażeń trafiły do szpitala.

Tego samego dnia w Słupnie, funkcjonariusze zatrzymali kierującego mercedesem. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 46-latek miał również zatrzymane prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Policjanci sporządzili dokumentacje z powyższych zdarzeń oraz zabezpieczyli ślady. Za spowodowanie wypadków, kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu oraz jazdę na „podwójnym gazie” sprawcy odpowiedzą przed sądem.

sierż. szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.