Zasnął za kółkiem i uszkodził ogrodzenie

Policjanci każdego dnia kontrolują stan trzeźwości kierujących na płockich drogach. Niestety nie brakuje tych, którzy wykazują się skrajnym brakiem odpowiedzialności i wsiadają za kółko na podwójnym gazie. W minioną sobotę nietrzeźwy kierujący zasnął za kierownicą po czym zjechał z drogi i uszkodził ogrodzenie.

W środę, 14 czerwca tuż przed godz. 18 na ul. Bielskiej policjanci zatrzymali 38-letniego kierującego audi. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Dzień później policjanci z Posterunku Policji w Staroźrebach udaremnili jazdę 33-letniemu kierującemu fiatem, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

17 czerwca w Wilczkowie skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 26-letni kierujący oplem, który mając prawie promil alkoholu w organizmie zasnął za kierownicą, wypadł z drogi, uszkodził płot i zatrzymał się na posesji. W wyniku zdarzenia samochód zapalił się. Mężczyzna z obrażeniami został zabrany do szpitala. Jeszcze tego samego dnia, w Karwosiekach, w ręce policji wpadł kierujący toyotą. 68-latek kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Bezmyślni kierowcy niebawem odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Oprócz odpowiedzialności karnej czeka ich także wysoka kara finansowa.

Opr.sierż.szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.