Zakład Karny w Płocku „W SŁUŻBIE PRAWU”

W ramach realizacji programu „W SŁUŻBIE PRAWU” Zakład Karny w Płocku odwiedziła jedna z klas policyjnych Zespołu Szkół Nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu.

W dniu 30 listopada 2023 roku w godzinach 9.00 – 12:30 w Zakładzie Karnym w Płocku odbyło się zaplanowane spotkanie edukacyjne z jedną z klas policyjnych Zespołu Szkół Nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu w ramach realizacji programu „W SŁUŻBIE PRAWU”. Pierwszym etapem wizyty było zwiedzanie jednostki. Zaprezentowano warunki odbywania kary pozbawienia wolności oraz wynikające z tegoż faktu liczne ograniczenia. Uczniowie poznali naszego psa specjalnego „Narsa”, wyszkolonego do wyszukiwania środków odurzających. Przebieg zorganizowanych zajęć obejmował także prezentację naszej formacji połączoną z promocją Służby Więziennej jako przyszłego atrakcyjnego miejsca pracy. Opisano przebieg procesu rekrutacyjnego, wskazano drogi i ścieżki ewentualnej kariery zawodowej, wskazano szereg korzyści wynikających z faktu bycia funkcjonariuszem Służby Więziennej.

Następnie przedstawiono krótką charakterystykę i ofertę edukacyjną oferowaną przez Akademię Wymiaru Sprawiedliwości. Młodzież wysłuchała wykładu mającego na celu zwiększenie świadomości prawnej. W trakcie zajęć uczniowie odbyli także spotkanie z osadzonymi, przebywającymi obecnie w jednostce, którzy opowiadając krótką historie swojego życia, przestrzegli młodych uczestników przed popełnianiem przestępstw. Udzielono odpowiedzi na pojawiające się pytania i zaproszono do dalszej współpracy.

Tekst: ppor. Przemysław Mański
Zdjęcia: ppor. Przemysław Mański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.