XIX Adwentowe Zamyślenie Strażackie w Sierpcu

W parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu brać strażacka spotkała się na wspólnej modlitwie pod przewodnictwem ks. kan. dr. Andrzeja Zakrzewskiego, kapelana strażaków w diecezji płockiej, aby przeżyć XIX Adwentowe Zamyślenie Strażackie.

Podczas Mszy św. homilię wygłosił ks. Rafał Machłajewski SAC (LO im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu). Zwrócił on uwagę, że to strażacy najlepiej wiedzą, co znaczy czuwać i trwać w gotowości.

– W II Niedzielę Adwentu dostajemy patrona tego czasu, św. Jana Chrzciciela, który nie tylko wzywa do równania ścieżek naszego życia, ale i sam tym żyje. To doświadczenie pustyni może być bliskiej każdej osobie – szczególnie tym, którzy spieszą z pomocą potrzebującemu, gdy doświadczają swej niemocy i kruchości. To pozwala na pełne ufności zwrócenie się do Boga i zaufanie Jego wszechmocy – powiedział kaznodzieja.

We wspólnej modlitwie 10 grudnia br. uczestniczyło około 200 strażaków (powiat sierpecki, gmina Tłuchowo i okolice), w tym poczty sztandarowe. Było też wielu gości, w tym władze samorządowe. Każdy uczestnik otrzymał medalik św. Floriana. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił chór parafialny Nigdy nie Mów Nigdy.

Wszystkich uczestników gościł ks. kan. Dariusz Multon, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.