Wspólne patrole policji z uczniami liceum mundurowego „Feniks” z Płocka

W miniony piątek (15.12) dzielnicowy z gostynińskiej komendy wspólnie z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego CN-B „FENIKS” im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku pełnili służbę na terenie miasta Gostynin. Akcja miała na celu promocję zawodu policjanta w śród uczniów klas mundurowych. Uczniowie zapoznali się pracą dzielnicowego ale również skorzystali z możliwości rozmowy z mieszkańcami w trakcie, której ostrzegali o oszustach oraz rozdawali ulotki informacyjne.

W okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia w rejonach bazarów oraz dużych sklepów handlowych zauważalny jest wzmożony ruch. Dokonując zakupów czy to na bazarach lub coraz bardziej popularnych w internecie niejednokrotnie nie zwracamy uwagi na swoje bezpieczeństwo oraz zapominamy, że oszuści tylko czekają na nasze pieniądze. Dlatego właśnie gostyniński dzielnicowy wraz z uczniami z liceum ogólnokształcącego „FENIKS” w ramach przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznych świąt spotkali się mieszkańcami Gostynina, rozmawiają c z nimi oraz rozdając im ulotki informacyjne dotyczące działań oszustów.

W trakcie patrolu z dzielnicowym uczniowie klasy mundurowej rozmawiali o pracy dzielnicowego, o warunkach jakie musi spełniać osoba, która chce wstąpić w szeregi policji oraz jakie możliwości rozwoju zawodowego daje służba w policji.

Wspólnie rozdawali ulotki informacyjne dot. prowadzonej akcji informacyjnej „STOP OSZUSTOM”, która jest realizowana przez Komendę Powiatową Policji w Gostyninie oraz Starostwo Powiatowe w Gostyninie.

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.