Włamywacz zatrzymany po pościgu przez gostynińskich policjantów

Funkcjonariusze z gostynińskiej komendy dzięki godnej do naśladowania postawie świadka zdarzenia zatrzymali 31-latka, który włamał się do niezamieszkałego domu na terenie miasta, a następnie zaczął uciekać. Przy zatrzymanym mężczyźnie mundurowi ujawnili skradzione rzeczy. Podejrzany już usłyszał zarzut, teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony wrotek (14.03) dyżurny jednostki w Gostyninie otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego budynku na terenie miasta. Zgłaszający zauważył nieznajomego mężczyznę, który wybił szybę w oknie, wszedł do środka i ukradł rzeczy znajdujące się wewnątrz. Dyżurny natychmiast wysłał patrole pod wskazany adres. Przybyli na miejsce policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego gostynińskiej komendy zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. W tej sytuacji mundurowi podjęli pościg pieszy. Już po chwili zatrzymali 31-letniego mieszkańca Gostynina, przy którym ujawnili skradzione rzeczy. Włamywacz usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, odpowie teraz przed sądem. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W całej tej sytuacji na szczególne uznanie należy się osobie, która wykazała się wzorową postawą obywatelską i powiadomiła policję o popełnionym przestępstwie.

Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom. Porozmawiaj z sąsiadem o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania, ustalcie jak zachować „sąsiedzką czujność”.

mł.asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.