Wicewojewoda Mazowiecki wręczył odznaczenia państwowe

Wicewojewoda Mazowiecki Robert Sitnik 8 marca br. uczestniczył w konferencji poświęconej kierunkom rozwoju Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Podczas wydarzenia Wicewojewoda wręczył 6 Krzyży Zasługi oraz 19 Medali za Długoletnią Służbę zasłużonym pracownikom szpitala, z okazji obchodzonego w ubiegłym roku 50-lecia placówki medycznej. W konferencji wzięli udział również Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Bogdan Banaszczak.

Nie muszę mówić jak ważna jest dla nas praca całej służby zdrowia. Na uznanie zasługuje fakt, że Państwo nie tylko ratują zdrowie i życie, ale mają pomysły i energię jak wdrażać w życie Państwa pomysły, które są korzyścią dla wszystkich pacjentów. Szczególnie chylę czoła za niezmierny trud i determinację, którą wykazali się Państwo w trakcie pandemii. Dziękuje nagrodzonym, ale także wszystkim pracownikom szpitala za oddanie pacjentom i zaangażowanie w powierzone obowiązki – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Robert Sitnik.

Po wspólnym wysłuchaniu Hymnu Państwowego, Wicewojewoda przystąpił do wręczenia odznaczeń.

Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został:
– Krzysztof Gogolewski.

Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali:
– Jolanta Renata Górecka,
– Anna Katarzyna Jędrzejewska,
– Ewa Linowska,
– Beata Obernikowicz,
– Joanna Jolanta Szymańska-Gąbczyńska.

Medalem Złotym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:
– Jacek Baranowski,
– Mariola Cała,
– Iwona Gołębiewska,
– Maria Krystyna Grad,
– Anna Hajne,
– Tonia Jankowska,
– Katarzyna Klimowicz,
– Joanna Młodziejewska,
– Marta Zofia Nisztor,
– Anna Urszula Opalińska,
– Marzena Anna Pilarczyk,
– Krzysztof Płachta,
– Jolanta Pomarańska,
– Waldemar Szymborski,
– Grażyna Szymczyk-Deszczka,
– Katarzyna Urbaniak,
– Katarzyna Beata Witkowska,

Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:
– Michał Andrzej Kwiatkowski,
– Renata Wiśniewska.

Krzyż Zasługi, ustanowiony w 1923 r., nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Krzyż Zasługi może być nadany tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie. Przed nadaniem Krzyża Zasługi wyższego stopnia powinny upłynąć co najmniej 3 lata. Odstępstwo od tej zasady dopuszczalne jest wyjątkowo.

Medal za Długoletnią Służbę, ustanowiony w 1938 r., a przywrócony w 2007 r., jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.