Uroczysty apel z okazji Święta Policji w Sierpcu

Sierpeccy policjanci na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu uroczyście obchodzili Święto Policji. W trakcie uroczystości wyróżniającym się policjantom wręczono mianowania na wyższe stopnie policyjne, odznaczenia oraz wyróżnienia.

Święto Policji obchodzone corocznie 24 lipca nawiązuje do Ustawy o Policji Państwowej uchwalonej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1919 roku. W tym roku przypada 104 rocznica powołania formacji, stojącej na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Wczorajsza uroczystość rozpoczęła się wspólną Mszą Świętą w zabytkowym kościele na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej, którą odprawił Kapelan ksiądz proboszcz Dariusz Multon w asyście księdza Kapelana Diecezjalnego Policji dr Jerzego Ławickiego.

Wśród zgromadzonych gości byli między innymi: poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Waldemar Olejniczak, Starosta Powiatu Sierpeckiego Andrzej Cześnik, Wicestarosta Powiatu Sierpeckiego Sławomir Olejniczak, wójtowie oraz przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz kadra kierownicza sierpeckiej komendy.

Otwarcia części oficjalnej uroczystości na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu dokonał dowódca uroczystości kom. Marek Pawłowski składając meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Sierpcu inspektorowi Jarosławowi Ciarce.

Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe wręczył Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu inspektor Jarosław Ciarka oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu podinsp. Marcin Ostrowski. W tym roku w korpusie aspirantów awansowanych zostało 9 funkcjonariuszy, a w korpusie podoficerów – 13. W korpusie szeregowych awans otrzymał 1 policjant.

W dalszej części uroczystości, 11 sierpeckich policjantów zostało wyróżnionych przez władze samorządowe za zasługi dla bezpieczeństwa mieszkańców regionu sierpeckiego. W tym roku Starosta Sierpecki wyróżnił 3 policjantów, Burmistrz Miasta Sierpca wyróżnił 2 policjantów natomiast wójtowie wszystkich gmin wyróżnili po jednym policjancie.

Podczas uroczystości funkcjonariusze sierpeckiej komendy oraz osoby cywilne, odznaczone zostały Medalem 30–lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Odznaczenia wręczał mł.insp. Dariusz Brzezicki wiceprzewodniczący Zarządu Głównego i jednocześnie przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. mazowieckiego w Radomiu wraz z aspirantem sztabowym Dariuszem Baranowskim Przewodniczącym Zarządu Terenowego przy Komendzie Powiatowej Policji w Sierpcu.

W trakcie przemówień dało się słyszeć wiele słów uznania, gratulacji i podziękowań za dotychczasową służbę. W swoim wystąpieniu szef sierpeckich policjantów podkreślał dumę płynącą ze stania na czele jednostki, tworzonej przez wspaniałych i wartościowych ludzi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim awansowanym, odznaczonym i nagrodzonym. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i udział w tym wyjątkowym dla sierpeckich policjantów dniu.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.