Uroczyste obchody Święta Policji w Płocku

Jak co roku, w lipcu polska Policja obchodzi swoje święto. Wczoraj odbył się uroczysty apel, podczas którego swoje święto celebrowali płoccy policjanci. W uroczystości uczestniczył insp.Jakub Gorczyński I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu.

We wtorek (11.07) w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płocku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji, który w tym roku Komenda Miejska Policji zorganizowała wspólnie z Oddziałem Prewencji Policji w Płocku. W uroczystości uczestniczył insp.Jakub Gorczyński I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu, awansowani i odznaczeni funkcjonariusze, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, prezesi fundacji i stworzyszeń współpracujących z płocką komendą oraz zaproszeni goście.

W tym roku blisko 140 płockich policjantów awansowało na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystego apelu akty mianowania awansowanym funkcjonariuszom wręczył insp.Jakub Gorczyński I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego, insp. Mariusz Kryszkowski Komendant Miejski Policji w Płocku ora z mł.insp. Rafał Szarwiński Dowóddza Oddziału Prewencji Policji w Płocku. Zanim jednak to nastąpiło, insp. Mariusz Kryszkowski podziękował policjantom za codzienne zaangażowanie i poświęcenie w realizację ustawowych zadań. W swoim wystąpieniu Komendant nie zapomniał o słowach uznania dla pracowników cywilnych. Przypomniał jak ważną rolę pełni ich zaangażowanie w realizację zadań Policji.

Podczas uroczystości funkcjonariusze płockiej komendy oraz pracownicy cywilni, zostali odznaczeni Medalem Krzyż Niepodległości, Złotą Odznaką Honorową, Brązową Odznaką Honorową oraz Medalem 30–lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Odznaczenia wręczał mł.insp. Dariusz Brzezicki przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. mazowieckiego w Radomiu wraz z kom.Piotrem Adamkowiczem Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ przy Komendzie Miejskiej Policji w Płocku oraz asp.Mariuszem Masłowskim Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ przy Oddziale Prewencji Policji w Płocku.

W dalszej części uroczystości, płoccy policjanci odznaczeni zostali medalem ,, Zasłużony dla Powiatu Płockiego” za zasługi dla bezpieczeństwa mieszkańców regionu płockiego. Te szczególne odznaczenia oraz wyróżnienia wręczali: Iwona Sierocka Wicestarosta Powiatu Płockiego oraz Lech Dąbrowski Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego.

Ponadto płoccy policjanci otrzymali wyróżnienia z rąk Andrzeja Nowakowskiego Prezydenta Miasta Płocka, który podziękował funkcjonariuszom za ich codzienną służbę i życzył dalszych sukcesów.

Bardzo miłym akcentem uroczystego apelu było wręczenie podinsp. Robertowi Nowakowskiemu I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku oraz nadkom. Robertowi Nolbertowi Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku medali pamiątkowych „Pro Masovia” . Wyróżnienie nadane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, wręczał Tomasz Kominek Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku w towarzystwie pracowników delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku.

Na wniosek Prezesa Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi w uznaniu zasług w kultywowaniu pamięci o zbrojnych zrywach Niepodległościowych Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich we Włoszech odznaczył:

Medalem 130. Rocznicy Urodzin Generała Broni Władysława Andersa insp. Mariusza Kryszkowskiego Komendanta Miejskiego Policji w Płocku oraz mł. insp.Dariusza Brzezickiego Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu.

Medalem 100 lat Koła Stowarzyszenia Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich Monte Cassino kom.Piotra Adamkowicza Przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Płocku

Odznaczenia wręczył Jarosław Olbrychowski, Prezesa Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim awansowanym, odznaczonym i nagrodzonym. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i udział w tym wyjątkowym dla płockich policjantów dniu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.