Szaleńcza jazda przerwana przez policjantów z grupy Speed

To już kolejny kierowca, któremu policjanci z grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy za lekceważenie obowiązującego ograniczenia prędkości na obszarze zabudowanym. 50-latek przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł wsiąść za kierownicę swojego chryslera.

W miniony piątek w Karolewie (pow.płocki) policjanci z mazowieckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli rozpędzonego kierowcę chryslera. 50-letni mieszkaniec Włocławka w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 113 km/h. Kierowca będzie musiał na najbliższe trzy miesiące zamienić swój środek transportu, ponieważ mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy..

Przypominamy, że kierowca który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, jest przestępstwem z art. 180 a kk, za które m.in. grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat).

Apelujemy do wszystkich kierowców o wyobraźnię i rozwagę na drogach. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

sierż.szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.