Straciła 2,5 tysiąca na portalu aukcyjnym

Apelujemy o zachowanie czujności podczas korzystania z portali sprzedażowych, gdyż jej brak może doprowadzić do utraty naszych oszczędności. Przekonała się o tym 40-letnia mieszkanka powiatu gostynińskiego, która zamiast sprzedać przedmiot, straciła 2,5 tys. zł.

Wczoraj (06.03) do Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zgłosiła się 40-letnia mieszkanka pow. gostynińskiego celem zgłoszenia oszustwa. Kobieta za pośrednictwem jednej z popularnych aukcji internetowych chciała sprzedać nieużywane rzeczy. Skontaktował się z nią potencjalny nabywca, który przed dokończeniem transakcji wysłał link logowania do rachunku bankowego. Niestety kobieta kliknęła w link, przez co dała mu dostęp do swojego rachunku bankowego. Z jej konta zostały wpłacone pieniądze w kwocie 2,5 tyś. zł.

Niestety oszuści ciągle szukają potencjalnych ofiar. Wybierają je nie tylko wśród robiących zakupy w internecie, ale i też wśród sprzedających. Bez względu na to, w jakiej roli występujesz, zawsze musisz zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętaj, żeby nie „klikać” w link niewiadomego pochodzenia, bądź przesłany przez nieznaną nam osobę i podawać danych z karty płatniczej. Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możemy stracić oszczędności.

KPP Gostynin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.