Spotkanie z druhami z OSP Bendorzyn

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Piotrowski wraz z Panem Jackiem Sokołowskiem – Radcą Komendanta Głównego PSP i Panem Andrzejem Cześnikiem – Starostą Sierpeckim odwiedzili druhów z jednostki OSP Bendorzyn

Druhowie zaprezentowali gościom nowy budynek strażnicy, który powstaje dzięki m.in. wsparciu rządowemu. Jak zaznaczył Prezes OSP – gdyby nie wsparcie rządu, samorządu, a także osób prywatnych, budowa remizy nie byłaby możliwa. Strażnica jest jeszcze w trakcie budowy, druhowie wyrazili wdzięczność za pomoc, ponieważ powstanie nowej remizy rozwiąże wiele problemów jednostki oraz pozwoli jeszcze lepiej służyć społeczeństwu i rozwijać pasje strażackie wśród młodzieży.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Piotrowski był pod wrażeniem liczby młodych osób, należących do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz będących w strukturach OSP w Bendorzynie. Podkreślił, że to właśnie dzieci i młodzież jest przyszłością pożarnictwa i jest dumny, że młode osoby angażują się w bezinteresowną działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz w tym, w naukę pierwszej pomocy.

Podczas spotkania Komendant rozmawiał z druhami na temat aktualnych problemów, pomysłów i realizacji bieżących zadań. Zebrani zadawali Komendantowi ciekawe pytania, zarówno dotyczące służby, jak i planów rozwojowych straży pożarnej na Mazowszu.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP poruszył również kwestię ustawy o ochotniczych strażach pożarnych, która zapewniła ochotnikom darmowe szkolenia, darmowe kursy na prawo jazdy, świadczenia emerytalne oraz wiele innych rozwiązań wspierających strażaków z jednostek OSP.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.